Cast Ajans Başvuruları Oyuncu Olmak İçin Gerekli Midir?

Günümüzde oldukça farklı kanallar kullanılmakta olup sadece televizyon kanalları ve beyaz perde ile sınırlı kalmayan projeler ile birlikte oldukça gelişme sağlamış olup sektör olarak büyük bir pay almaktadır. Sinema filmleri, dizi filmleri ve reklam filmleri dışında birçok alana hizmet sağlamakta olan cast ajanslar yapılacak olan yeni projeler için gerekli olan oyuncu adaylarını kişi kataloglarında bulundurmakta oldukları için bu sektörün en önemli parçası haline gelmiştir. Yapılacak olan proje içerisinde gerekli duyulan kişi özellikleri belirlendikten sonra proje sahibi müşteriler cast ajans başvurularını yaparak istedikleri özelliklere sahip kişilere kolayca ulaşım sağlayabilmektedirler.

 

Oyunculuk mesleği de teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça genişlemiş olup artan projelerin dijital ortamlarda bile çekilmesinden kaynaklı olarak yapılmakta olup oldukça gelişim göstermiş ve ulaşılması zor meslek iken artık oyuncu olmak oldukça kolay hale gelmiştir. Bu kolaylığı sağlamak ise cast ajanslarına bağlı olmak ile birlikte bir kişi oyuncu olma istek ve kabiliyetine sahip olduğunu düşünmekte ise, oyunculuk yeteneği olduğuna inanmakta ise cast ajans başvuruları ile bu isteklerine bir adım daha yaklaşmış olmak ile birlikte yeteneklerini izleyicilere sunabilme şansını yakalama fırsatı ellerine geçebilir. Oyuncu olmak isteyen kişiler cast ajansa kayıtlı olmaları şu açıdan gereklidir. Proje sahibi müşteriler yeni projeler için cast ajanslara başvuru sağlarlar. Bu şekilde verilen brifinglere uygun olarak cast ajansların kişi katalogları içerisinden seçmektedirler.

Cast ajansların görev ve çalışma alanı sadece üyelerini projelere yönlendirmek olmamak ile birlikte aynı zamanda kişi kataloglarında yer alan her üyelerini tek tek takip etmekte olup aynı zamanda oyuncu adaylarının gelişimlerini sağlamak için eksikliklerini de belirlemektedirler. Bu sebeple iyi bir oyuncu olmak isteyen kişiler cast ajans başvurusu yaparak daha çok fırsat ile karşılaşabilirler. Cast ajanslar bunların dışında projeye yönlendirdikleri kişilerin herhangi bir problem ile karşılaşmaları dahilinde ücretlerini alamamaları durumunda kişilerin bir nevi garantörleri olarak ücretlerini almalarına yardımcı olurlar. Bu sektöre yeni girecek kişilerin haklarını korumak ve kalifiye olmak için cast ajanslara kayıt olmaları daha uygun olacaktır.

Bir cevap yazın