Cast Ajansı Aday Seçimi Sonrası

Cast ajansı bünyesinde birden çok aday bulunmaktadır. Bu adaylar genel olarak manken ve oyuncu diye kategorize edilmiştir. Bu durumda da adaylar bu bünyeye dahil olabilmek adına cast ajansının bünyesine dahil olmak için bir başvuru süreci geçirirler. Bunun üzerine de doğru ve isabetli bir başvuru geçiren adaylar ise kısa süre içerisinde bu bünyeye dahil olarak iş bulmak için bir süreç elde ederek kendilerini sektöre hazırlamaktadır. Başvurmak için ise;

  • Online ortam ve merkez olarak iki farklı şekilde bir forma erişilir.
  • Bu formda kişisel bilgiler ve iletişim bilgilerinin olduğu bir bölüm karşınıza çıkmaktadır. Bu bölümdeki soruları doğru bir şekilde ve eksiksiz bir ifade ile tamamlamanız büyük oranda önem arz etmektedir.
  • Daha sonrasında aynı form üzerine fotoğraf bölümü yer almaktadır. Fotoğraf seçiminizi daha iyi koymanız şansınızı daha da artış gösterecektir.
  • Daha sonra işleminizi tamamlayıp çağrılmayı beklemelisiniz.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız dahilinde cast ajansı bünyesinde büyük bir titizlik ile bu başvuruları inceleyen görevliler belirli bir kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Bu kriter ise eğer manken için ise farklı oyuncu için ise farklı kriterlerdir. Buna bağlı olarak tüm kriterlere bağlı ve özenli bir başvuru formu dolduran kişiler cast ajansı bünyesinde bulunma imkanına sahip olmaktadır.

Cast ajansı bünyesine dahil olan manken ve oyuncu adayları ise kısa süre içerisinde bir projede yer alabilmek adına kendilerini geliştirmek zorundadırlar. Bu mesleki yeterlilik kazanabilmek adına fazlası ile önem taşıdığı gibi bu yolda ilerlemiş oldukça ünlü isimlerde bunun yapılması gereken bir işlem olduğunun kanaatindedir. Eğitimini tamamlayan adaylar cast ajansının sağlayabileceği yapımcı ve organizatörlerin projelerinde etkili bir rol oynayabileceği gibi fazlası ile profesyonel bir tutum sergileyebilir ise daha sonrasında aranan bir isim olabilecektir. Buna bağlı olarak sabır faktörü de işin içine girmektedir. Sabır gösteren adaylar daha sonrasında başarılı bir manken veya oyuncu olma yolunda hiçbir pürüz ile karşılaşmadığı gibi emin adımlar ile de bu sektörde ön plana çıkabilecektir.

Kaynak: http://www.oyuncuajansi.net/cast-ajanslari-ile-odullu-filmlerde-yer-alma/

Bir cevap yazın