Cast Ajanslarda Katalog Çekimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Cast ajanslar başvuruları değerlendirirken kişilerin uzun veya kısa, şişman veya zayıf, sarı saçlı, koyu tenli, eğitimli veya eğitimsiz olmalarını dikkate almaz. Eğer kişilerin gözle görülür bir engeli yok ise isteyen herkes cast ajanslara başvuru yapabilir. Ajanslara başvuru yapmak isteyen kişiler internet üzerinden ajansların sayfalarına ulaşım sağlayıp başvuru yapabilecekleri gibi kariyer.net, yenibiriş.com gibi iş bulma sitelerindeki ilanlara bakarak istenilen özellikler ile kendi özelliklerinin uyuşması halinde o ilana başvuru sağlayabilirler. Bu hayalini ilk kez gerçekleştirmek isteyen kişilerin ajansların sayfalarından ajans kayıt başvurusu yapmaları kendi açılarından daha sağlıklı olabilir.

 

Başvuru sağlayan bir kişi ajanslardan başvurusunun kabulüne ilişkin herhangi bir dönüt alırsa bu kez dikkatli olması gereken cast ajans kayıt işlemleri için kabul edildiği ajansa gitmeli ve kayıt işlemlerini tamamlamalıdır. Kayıt işlemi yaptırmayan kişiler başvuruları kabul edilmiş olsa bile ajansın kayıtlı üyeleri olarak anılmaz, gelecek projelerde yer alamazlar. Yapılan kayıt sözleşmelerinden sonra ajans fotoğraf karteline eklemek amaçlı kişilerin bazı açılardan fotoğraflarını çeker veya kendini tanıtacağı 1 veya 3 dakikalık videolar kaydeder. Bu çekimler profesyonel ortam da, profesyonel ekipmanlar ve profesyonel bir ekip ile gerçekleştirilir.

Kayıt işlemi tamamlanmış kişiler bundan sonrasında cast ajanslardan gelecek olan uygun projeleri beklemeye başlarlar. Ajanslarda katalog çekimi kendi içinde yaptığı ya da anlaştığı proje bazında iki türlü gerçekleşmektedir. Kendi içinde yaptığı yukarıda bahsedildiği gibi kayıt aşamasından sonra yapılan ve projelerde belirtilecek kriterlere uygun olan kişilerin tanıtımını yapmak amaçlı müşterilere sunulan çekimlerdir. Proje bazlı çekimlerde ise tanıtılacak markaya ait kıyafet, aksesuar, ayakkabı, çanta gibi ürünler ile gerçekleştirilerek veya meşrubat, yiyecek gibi sektörlerin, market zincirlerinin ürün kataloglarının tanıtım yüzü olmak amaçlı tanıtılacak ürünle birlikte kamera karşısına geçerler. Yapılacak çekimler için kişilerin uykularını almış olmaları, fotojenik ve güleryüzlü olmaları onlar için daha keyifli bir çekim deneyimi sağlar. Bu yapılacak büyük veya küçük çaplı çekimlerin bu mesleğe devam etmek isteyen kişilerin modellik kariyerlerinde deneyim ve referans olacağına dikkat etmeleri, gelecek projelerde isimlerini duyurmaları için büyük bir fırsat olduğunu göz ardı etmemelilerdir.

Kaynak: http://castmedya.net/cast-ajanslarinin-oyuncu-adaylarina-sagladigi-avantajlar/

Bir cevap yazın