Cast Ajansları Hangi Sektörlere Hitap Eder?

Birçok kişinin ünlü olmak hayaliyle dizilerde ve filmlerde oynama isteği ya da mankenlik yapma isteği sonucunda, bu hayallere ulaşmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş olan cast ajansı şirketleri, sinemadan televizyona, mankenlikten reklam oyunculuğuna birçok alandaki sektörlere hizmetler sağlamaktadır.

Bu sektörlerde kendini göstermek isteyen kişiler cast ajansı şirketlerinin internet sitesinden cast ajansı başvuru formu doldurarak, cast ajanslarına başvurabilmektedir. Bu başvuruların ardından aranan özelliklerin bulunması doğrultusunda cast ajansları kişiyi eğiterek ve sunarak bu projelerde yer almasını sağlamaktadır. Cast ajansları; mankenlik ajansları, modellik ajansları, çocuk oyuncu ajansları, dizi ya da film ajansları, reklam ajansları gibi birçok farklı kategoride hizmet sağlamaktadır. Mankenlik ajansları ile manken olmak isteyen adaylar değerlendirmeye alınarak, podyumda sergileyecekleri performansın eğitimi verilir ve manken adayı projelerde yer alma şansı yakalar. Oyunculuk ajanslarında ise içerisinde birçok farklı dal vardır. Çocuk oyuncu ajansları, daha erken yaşlarda ünlü olmak isteyen çocuklara bazı eğitimler sağlayarak ve bu kişilerin yeteneklerini ortaya çıkararak farklı projelere katılmalarını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dizi ya da film ajansları da, dizi ya da film yapımcılarının bu cast ajanslarına başvurması durumunda, onlara oyuncu sağlamakta olan ve sadece bu işle uğraşan ajanslardır. Sağlayacakları oyuncunun kısa bir sunumunu yaparak, elindeki tüm seçenekleri yapımcılara sunar ve bununla beraber yapımcıların projedeki rolüne en uygun adaylar seçilerek oyunculuk kariyerlerinin başlamasını sağlamaktadır. Bazı firmaların reklamları için model sağlamakta olan modellik cast ajansları ise, öncelikle ürünü en iyi yansıtabilecek model adayını seçerek, firmaya sunmaktadır. Bu model üzerinde denemeler yapıldıktan sonra ürünü ne kadar iyi yansıttığı değerlendirmeye alınarak seçim yapılmaktadır. Modeller genellikle fotoğraflarda kullanılmaktadır. Reklam ajansları ise, reklam yapımcılarının bu ajanslara başvurması sonrasında, yine ürünü en iyi tanıtabilecek oyuncuları yapımcıya sunmaktadır. Burada modelliğin aksine reklam oyuncuları bulunmaktadır. Reklam oyuncuları kısa reklam filmlerinde oynamakta ve ürünü tanıtma açısından oldukça önem taşımaktadır.

Cast ajansları ile tüm hayaller gerçekleşebilir, ünlü olma yolunda büyük ilerlemeler kaydedilebilir, ayrıca ünlü oyunculardan ders alma imkanı ile tanışılabilmektedir.

Kaynak: https://www.oyuncuajansim.com/cast-ajanslarinda-calisma-kosullari/

Bir cevap yazın