Cast Ajanslarıyla Nasıl İletişime Geçerim

Cast Ajanslarıyla Nasıl İletişime Geçerim

 

Teknolojinin gelişmesi dizi film oyunculuğu içinde gelişim göstermektedir. Oyuncu olmak isteyen kişilerde bu alanda gelişen teknolojiden yararlanarak internet üzerinde her başvuruyu değerlendirmektedir.

Yapım şirketlerinin oyuncu talebi oyuncu başvuruları ile aynı oranda artış göstermektedir. Bu durum ile cast ajans başvuruları oyuncu ihtiyacını tamamlamak ve oyuncu adaylarına da iş imkânı yaratmak için, adaylar ve yapımcıları bir araya getirmektedir.

Oyuncu adayları cast ajans başvurularına yapılan başvurular ile ajans kadrosuna girmeyi başarmaktadır. Cast ajansının kadrosunda bulunan oyuncu ve mankenler ajans ile sözleşme dahilinde çalışmaktadır. Bu sözleşme hem ajans için hem de oyuncu adayları için yararlı halde imzalanmaktadır. Her iki tarafta sözleşme ile kendilerini garanti altına almaktadır.

Bu işlemden sonra cast ajansı sürekli yapımcılar ile iletişim halinde olmaktadır. Böylece oyuncu ihtiyacını ile ajanslar öğrenmektedir. Ayrıca cast ajansları oyuncu ve manken adaylarını özelliklerine göre gruplandırmaktadır. Grupların olması ile taleplerin daha çabuk bulunması sağlanmaktadır. Yapımcıların oyuncu talebi de özelliklere uygun olarak seçilerek yönlendirilmektedir. Bu durumdan ajanslarda sözleşme dahilinde oyunculardan hakkını almaktadır. Oyuncular da aynı şekilde yapımcılar ile anlaşmaktadır.

Doğru Cast Ajansları İle Çalışma İmkânı

 

Oyuncu adayları ilk olarak tedirgin olarak ajans arama işine girmektedir. Çünkü sektörde ajans çokluğunun olması ile güven problemi de ortaya çıkmaktadır. Oyuncu adayları ajans seçimi yaparken, ajansın sektördeki yerine, ajansın oyuncu kadrosuna, ajansın çalıştığı dizi ve film yapımcılarına hatta ajansın çıkarttıkları oyunculara bakmak önemli olmaktadır.

Bu durumlara dikkat ederek ajans seçimi yapmak oyuncu adayları için ilk adım olarak önem taşımaktadır. Tüm araştırmaların internet üzerinden yapılması gibi oyunculuk başvuruları da internet üzerinden yapılmaktadır.

Cast ajanslarının internet sayfasına girerek başvuru formunu doğru olarak doldurmak yeterli olmaktadır. Bu form ile oyuncu adayları ajanslar ile iletişime geçmiş olmaktadır.  Ajansın teknik ekibi oyuncu adayının başvurusunu incelemeye almaktadır. Kısa süre içerisinde inceleme sonucunu belirleye ajans başvurunun olumlu olması halinde adaylara dönüş yapmaktadır. Böylece adaylar ilgilendikleri alanlara yönelerek işe başlamaktadır. Cast ajansı ile gerekli tüm eksiklikler tamamlanarak kişinin sektördeki yeri belirlenmektedir.

Bir cevap yazın