El Mankenliği İçin Kimler Uygundur?

Mankenlik mesleği son zamanlarda farklı branşlara da ayrılarak oldukça önemli bir meslek grubuna dönüşmüştür. Bu branşların içerisinde ayak mankeni, yüz mankeni, büyük beden manken gibi kategoriler bulunmaktadır. Bunların içerisinde yer alan bir mankenlik grubu daha yer almaktadır. Bu da el mankenliğidir. El mankenliği mesleği son zamanlarda daha rahat bir çalışma saatine sahip olması ve tatmin edici bir ücret alınması sebebi ile oldukça dikkat çekmektedir. Kişiler el mankenliği mesleğine birde çekingenlik unsurunu göz ardı ederek daha dikkat çekici bulmaya başlamıştır. Mankenlik mesleğinde genel olarak fizik ve güzellik ön plana çıkarken el mankenliğinde sadece el güzelliği ve bakımı ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple de el bakımına önem veren kişiler diğer krtiterlerin geçerli olmadığı durumlarda da mankenlik mesleğini icra edebilmektedirler.

 

El mankeni olmak isteyen kişiler bu sektörde aday bulunduran cast ajanslarına başvuru gerçekleştirmektedirler. Bu sebeple de başvuru gerçekleştiren adayların bazı şartları karşılaması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Cast ajansı bünyesinde el mankeni olabilmek için;

  • düzgün bir el yapısı, bakımlı tırnak ve prüzsüz bir cilt, orantılı parmak yapısı

oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu kriterleri karşılayabilen kişiler cast ajansında el mankeni olmak için hak kazanmaktadırlar. Bu mesleği devam ettirebilmek adına kendileri geliştiren adaylar birden çok sektörde önemli bir hale gelmektedir. Bunlardan en önemlisi de aksesuar ve bakım ürünlerinin bulunduğu sektördür. Bu sektör ürünlerini daha iyi tanıtabilmek adına el mankenlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ihtiyaçlarını giderebilmek adına cast ajansları ile görüşme ayarlayan proje sahipleri kısa süre içerisinde iletişime geçerek geçerli boyutta ve özellikteki ellere sahip olan kişileri cast ajansına bildirerek cast ajansı beklenileni ve istenileni ayırarak değerlendirmeler sonucu bu özellikteki kişilere meslek kazandırmaktadır. Bu sebeple de bu mesleğin yolundan ilerlemek isteyen adayların öncelikle el ve tırnak yapısına büyük ölçüde önem göstermeleri gerekmektedir. Bu sebeple de hem mankenlik sürecinde hem de daha sonrasında ellerin zarar görmemesi de bu mesleğin en önemli koşullarından birisidir.

Kaynak: http://www.oyuncuajansi.net/cast-ajanslari-ile-manken-olma-sureci/

Bir cevap yazın