Erkek Mankenlerin Moda Sektörüne Kazandırılması

Mankenlik mesleği son zamanların oldukça istenilen meslekleri arasında gösterilmektedir. Bunun en temel sebebi ise manken adaylarının kendilerini bu meslek için uygun görmeleri ve bu dünyanın şöhretini istemelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak manken olmak sadece fiziki yönden uygunluk göstermekle yetmiyor. Bunun yanı sıra birtakım kuralları da beraberinde isteyen mankenlik mesleğinde gerekli olan faktörler;

  • Fiziki yeterlilik ,
  • poz verebilme yeteneği ,
  • disiplinli çalışmaya ayak uydurabilme,
  • kişisel imaj,
  • diksiyon

gibi unsurlar oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu unsurların bulunmaması mankenlik mesleğinde oldukça büyük sorunları beraberinde getirmektedir. Bu özellikler eğitim ile kazanılabilen özelliklerdir. Eğitim alınması taktirin de kişiler manken adayı olmak için hazır hale gelmiştir.

Manken adayı olmak istiyorsanız yapmanız gereken bir diğer işlem ise cast ajansına başvurmaktır. Cast ajansı bünyesinde bulunan manken adayları daha kısa süre içerisinde kendilerine en uygun proje ile karşılaşabilir. Bu sayede de artık cast ajansı bünyesinde manken adayı olarak yer alma imkanına da sahip olabilirsiniz. Mankenlik mesleği hem erkek için hem de kadınlar için oldukça cazip gelen bir meslek haline gelmiştir. Erkek mankenler içinde oldukça önemli olan moda sektörü erkek mankenleri de kazanmak amacı ile cast ajansı bünyesine başvuruda bulunur. Yapımcılar erkek manken ile birlikte çalışmak için cast ajansına ulaşmaktadırlar. Ellerinde ki projeye göre istenilen manken adayını cast ajansında arayan yapımcılar gerek duydukları özellikteki mankeni daha hızlı bir şekilde elde edebilmektedirler. Aynı şekilde moda sektörüne dahil olmak isteyen manken adayı da o iş için hazır hale gelmesi durumunda sektöre hızlı bir şekilde giriş yapabilmektedir.

 

Erkek mankenler içinde oldukça önemli olan fiziki kurallar mevcuttur. Bu şartların sağlanması haline erkek manken adayları daha kısa bir süre içerisinde moda dünyasına dahil olabilmektedirler. Bu kurallar ;

  • geniş omuz,
  • uzun boy,
  • orantılı vücut ölçüleri

olarak sıralanmaktadır. Bu sıralanma sonucunda her bir maddeye uygun olan manken adayı hızlı bir şekilde mesleklerinde ilerleme kaydedebilmektedirler. Kozmetik dünyasından tekstile kadar, aksesuardan daha birden çok alanda aktif olarak rol alabilen erkek mankenler cast ajansı ile birlikte çalışarak hedeflerine ulaşabilmektedirler.

Kaynak: http://www.castajansizmir.net/erkek-ve-kadin-modellik-ajanslari-farkli-mi/

Bir cevap yazın