Fuar Hostesi Olmak İçin Aranılan Kriter

Fuar hostesleri son yıllarda büyük bir talep ile karşı karşıya kalan bir meslek dalları arasında yerini başarabilen bir sektördür. Son yıllardaki teknoloji ve gelişim ile birlikte pek çok üründe olduğu gibi sektörlerde de artılar sağlanmıştır. Bu artıların yanında yer alan sektörlerden bir tanesi de fuarlarda ya da standlarda hosteslik yaparak çalışmalar sağlanabilmesidir. Hosteslik için gerekli olan bir takım özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler arasında en önemli olarak yer alan kişilerin bu meslek dalına ilişkin bir yeteneğinin yer alması gerektiğidir. Her meslek dalında olduğu gibi bu sektörde yer edinmek isteyen kişilerin de bu mesleğe yönelik olarak minimum seviyede de olsa bir esnekliğinin olması bu yönde başarı sağlayabilmesi adına önem arz etmektedir. Oyunculuk yolunda olduğu gibi kişilerin cast ajans firmalarına başvuru yapmaları ile birlikte artılar sağlayabilmiş olduklarından dolayı cast ajans firması eğitmenleri mutlak suret ile bu eğitimler doğrultusunda adayların başarı odaklı çalışmalar sağlayabilmesi adına önemli bir adım atmış olabilmektedirler. Hostes olmak için aranılan kriterler arasında adayların dikkatli olmaları gereken hususlar yer almaktadır. Onlardan bazıları;

-Fuar hostesi olarak sektörde yer edinmek isteyen kişilerin mutlak suret ile dış görünüşleri konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir.

-Nezaket ve hitap kurallarını doğru bir şekilde bilmeli ve de bunu karşısında yer alan kişilere karşı uygulayabilmesi gerekmektedir.

-Karşısında yer alan kişilere karşı özgüvenli ve de girişken bir şekilde olabilmesi gerekir.

-Kişiler ile doğru iletişim kurabilmesi bu süreç içinde daha kolay anlaşılabilme için büyük bir artı sağlayabilmektedir.

-Genel kültür seviyesinin yüksek olması kişiler ile iletişim kurabilmesi ve de o aşama da doğru bir artı sağlayabilmiş olmaktadır.

Fuar hostesi olarak değerlendirmeye alınabilecek olan kişilerin ortalama boyları 1.65 ve üzeri olarak değerlendirilebilmektedir. Manken vasfında çalışma sağlanabilecek olan firmaların takı, mücevher ya da otomotiv sanayi firmaları bu bağlamda mankenlik görevinin yapması için hostes talebinde bulunmaları durumunda 1.75 ve üzeri bir boy limiti de kişilerde aranabilmektedir.

Kaynak : http://www.castajansgaziantep.com/%EF%BB%BF-cast-ajanslarinin-calisma-alanlari/

 

 

Bir cevap yazın