Manken Olmak İçin Online Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir

Günümüzde oldukça popüler olan meslek grubu mankenliktir.  Gençler tarafından ilgi gören bu sektör cast ajansları tarafından yapılmaktadır. Cast ajanslarının hizmet verdiği sektörler oldukça fazla.  Mankenlik, fotomodellik, figüranlık alanında hizmet veren birçok cast ajansını bulabilirsiniz. Ben kamera karşısına geçmek istiyorum mesleğimi kameralar karşısında yapmak istiyorum diyenler rahatlıkla cast ajanslarına başvurabilir, hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirler. Her cast ajansı aynı değildir ve başvurmuş olduğunuz cast ajansı kaliteli bir cast ajansı olmalıdır.

Birçok insana iş imkanı sağlayan, hayallerini gerçekleştirmeye yönelik hizmet veren oldukça fazla cast ajansları bulunmaktadır. Ve bu cast ajanslarına başvurmak, onlarla iletişime geçmek eskisi kadar zor değil. İnternet üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Cast ajanslarının ilk önemli amacı insanları hayallerine kavuşturmak, kariyerlerine bir yıldız daha eklemek.

Manken olmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir.  Cast ajanslarına online başvuru yaparak ilk adımı atarlar. Cast ajanlarına başvuruyu yaptıktan sonra bazı seçmeler yapılır. İsteyen herkes yapabilir diye bir şey ne yazık ki söyleyemeyiz. Çünkü mankenlikte aranan bazı şartlar var. Fiziki şartlar ön planda bulunmak üzere bacak boyu gibi bazı özelliklerde belirli bir ölçü aramaktadırlar. Tabi ki şartları bu kadar değil. Güler yüzlü olmak, disiplinli olmak,  bir koreografi hazırlandığında o koreografiye uymalı,  aksesuar ve kıyafetleri kalıbına uygun şekilde yani ideal şekilde taşımalı, kısaca her konuda yetenekli olmalı ki manken olabilsin. Manken denilince akla ilk kadın manken gelir. Ancak günümüzde erkekler ve çocuklar da bu mesleğe istekli ve heveslidir.

Erkeklerin manken olması için aynı şekilde online başvuru yaparlar ve bekleme süresi başlar. Onlar için aranan belirli şartlar elbette bulunur. Duruş ve yürüyüş konusunda yetenekli, fotoğraf çekilmeyi bilen,  boyu en az 1.80 olan, boyu ve kilosu dengeli olan her erkek manken olabilir. Tabi ki bu hayallerin hepsini gerçekleştirmek için yapılması gereken tek şey cast ajanslarına online başvuru yapmak. Online başvuruda sizden belirli soruların cevaplarını isterler. Boyunuz, kilonuz, yaşınız, fiziki özellikleriniz… her soruyu cevapladıktan sonra başvurumu tamamla tuşuna bastıktan sonra sizi yeni bir hayat bekliyor olacak.

Kaynak:http://www.ajansturk.org/cekimlerde-kiyafetin-onemi/

Bir cevap yazın