Savaşçı Dizisinde Nasıl Rol Alabilirim?

Oyuncu olmak çoğu insanın hayalidir belki de rüyalarını süsleyebilir. Ama oyuncu olmak görüldüğünden daha zor ve beceri gerektiren bir meslek dalıdır. İnsanoğlu dünyaya gelişinden bu yana pek çok alanda kendini geliştirebilir ve yetenek sahibi olabilir veya doğuştan yetenekli olabilir. Oyuncu olmanın sadece hayalini kurup daha ileriye gitmiyorsanız, farklı ve gereksiz bahaneler ile kendinizi avutuyorsunuz demektir. Eğer gerçekten oyuncu olmak istiyorsanız ilk olarak bunu hayal âleminden çıkartıp hedefleriniz arasına koymalısınız.

Evet, oyuncu olmak artık sizin hedefiniz ise ilk yapmanız gereken şey kendinizi keşfettirmek bu noktada devreye cast ajansları giriyor. Kendinize sağlam ve güvenilir bir cast ajansı bularak kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Cast ajansları günümüzde birçok modelin ya da oyuncunun seçildiği birimlerdir. Kaydınızı yaptıktan sonra dilerseniz bir gün keşfedilmeyi bekleyebilirsiniz. Ama unutmayın hedefiniz gerçekten oyunculuk ise beklemek yerine cast ajanslarının sunduğu fırsatları değerlendirmelisiniz. Oyunculuk dersi, yönetmenlik dersi gibi eğitimleri almanız sizin keşfedilmenizi hızlandırdığı gibi sizlerin yeteneklerinizi geliştirmenizi de sağlar. Cast ajansları ilk olarak kişinin güzelliğine çekiciliğine bakmaksızın tüm adayları eleme yapmak için bir araya toplar. Eleme günü geldiğinde cast ajansları sizin farklı yönlerde ki yeteneklerinize bakar. Kamera karşısında durmak, diksiyon, bakış açısı, çeşitli duygu ifadeleri gibi, bu mülakatları olumlu bir şekilde sonuçlandıran adaylar Cast ajanslarının bünyesine kayıt yaptırmaya hak kazanır.

Cast ajansları bünyesinde bulundurduğu oyuncuları en iyi yerlere getirebilmek için büyük çaba sarf ederler. Kayıt esnasında cast ajansına vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda cast ajansı adaylarını kategorileştirir. Cast ajansları oyunculuk dışında modellik dersi de vermektedir. Örneğin siz savaşçı dizisinde oyuncu olmak istiyorsunuz bu sizin en büyük hayalinizken sizler bunu hedef haline getirdiniz. O zaman hedefinize biraz daha yaklaşmak için çalışmaya devam etmelisiniz. Oynamak istediğiniz dizilerde oyuncularda aranan şartları göz önünde bulundurarak, azimli ve istekli bir şekilde çalışmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse savaşçı dizisinde oynamak için spora ve uykusuzluğa alışık olmanız gerekiyor. Çünkü savaşçı dizisi askerlerimizi konu alan bir dizidir. Çekimler genellikle dağlarda engebeli arazilerde ve geceleri yapıldığı için bu sizi epey yorabilir.

Kaynak: http://www.turkiyecastajanslari.com/unlu-oyuncularla-ayni-dizide-rol-almak-mumkun-mu/

Bir cevap yazın