Tokat Cast Ajansları

Günümüzün en çok saygı duyulan mesleklerinden biri de ses sanatçılığıdır ve bu sanatçılar albümlerinin daha fazla satılması adına bazı hit şarkılarına klip çekmek isterler. Bu bağlamda da bir ajans ile anlaşma sağlanır ve klip çekmek için gerekli hazırlıklar tamamlanır. Bu süreçte Tokat reklam ajanslarından veya farklı illerde ki reklam ajanslarından klipe en uygun oyuncular seçilir. Klip çekimlerinde bazı konulara dikkat edilmelidir. Bu konuların başında da, müzik ile senaryonun uyumlu olmasıdır. Zira ikisi birbirini tamamlamaz ise, ortaya ciddi anlamda sıkıntılı bir klip çıkabilir ve tüm emekler boşa gidebilir. Tabi tamamı ile çöp olmaz; ama zaman kaybı ve maddi kayıplar yaşanır. Bu durum hem sanatçı için, hem ajans için eksi bir durum olacaktır. Farz edelim ki bir ses sanatçısı slow şarkısına klip çekecek ve klip senaryosu hazırlanırken bu kategoriye uygun bir şekilde klip metni hazırlanmalıdır. Bu slow şarkı için, çok hareketli bir klip senaryosu hazırlanır ise, ikisi arasında ki uyum yakalanmamış olur. Sanatçıların amacı izleyicileri etkilemektir; ama kötü yönde etkiler ise satışların da artış değil düşüş gözlemlenebilir.

Sonra ki süreçte Tokat cast ajanslarından veya diğer ajanslardan oyuncu seçimi yapılır. Eğer klipte çocuk oyuncu oynatılacak ise, Tokat çocuk ve bebek cast ajansları ile iletişime geçilir. Seçilen oyuncu önce bir elemeden geçirilir ve uygun bulunursa bu oyuncu ile çalışma başlanır. Reklam formatı ile bu klipte oynayacak olan oyuncu da uyum sağlamalıdır. Klip senaryosunu yazan senarist, oyuncu seçimlerini yapmadan, klipte ki oyuncuların düşüncelerini, hareketlerini kafasında ilk önce oluşturmalıdır. Sonra ki süreç de bu böyle değilmiş dememesi için, önceden taslak oluşturması ve kafasında deneme çekimleri yapmalıdır.

Sonraki süreç de klip için mekan seçimi yapılır. Mekan seçimi klipin çok daha etkili olmasını sağlayan bir faktördür. Mekan seçimi de yapıldıktan sonra, son hazırlıklar başlanır. Klipi çekecek set ekibi oluşturulur ve oyuncuların nasıl giyineceği, ne tür makyaj bulunacağı belirlenir. Bu süreçten önce de klipte nasıl teknikler uygulanacağı da belli olmuş olmalıdır.

 

Bir cevap yazın